Arıza Tespit (OBD Cihazı İle)

Arıza Tespit (OBD Cihazı İle)

Türkiye’de araç kullananların yasal olarak yaptırması gereken periyodik muayeneleri, Bakanlık tarafından yetki verilen kurumlar ya da kuruluşlar tarafından belli hükümler çerçevesinde yapılıyor. Bu periyodik muayene süresi, motorlu taşıt sınıfına göre değişmektedir. Mesela binek, hususi olarak tescil edilmiş araçlar için 2 yılda bir yapılmaktadır.

Bu muayene sonucunda ortaya çıkan arızalar, eksiklikler gideriliyor​. Ancak güvenli sürüş için ve trafikteki diğer insanları, araçları tehlikeye atmamak için tüm sürücülerin gerekli bakımlarını bu periyodik muayeneyi beklemeden yapması daha çok önemlidir. Aracınızın geçerli egzoz pulu, geçerli zorunlu trafik sigortası ve geçerli vizesinin ( fenni muayene ) bulunması sürücüler için ve trafikte bulunan diğer insanlar için büyük önem taşımaktadır. Tüm bunların yanında, araç sınıfları için Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi de aracı olanlar için mükellefi olduğu bir durumdur.

Aracın elektronik beyinli parçaların bilmediğiniz tüm hatalarını ve arızalarını OBD cihazı ile tespit ediyoruz.

​​Aracınızı tamir ettirmek veya bakım yaptırmak için götürdüğünüzde araç arıza tespit sistemi sayesinde görülmesi zor olan veya dikkat çekmeyen, dikkatlerden kaçan arıza ve eksikleri tespit etmek için en kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Bu sistemi kullanan firmalar sayesinde hem zamandan hem de mali açıdan tasarruf yapmak mümkündür. Bu sisteme elektronik test de denebilir. Bu sistem sayesinde bilgisayar tabanlı makine ile tüm konularda hata payı olasılığı en aza inmiş oluyor. Müşterilerimiz bu hizmeti Sivas oto ekspertiz olarak ya da Sivas computest olarak aramak yerine firmamızı ziyaret ederek bilgi alma imkânına sahiptir.

Tüm bunların dışında da internet üzerinden sayfamızı ziyaret ederek ön bilgi sahibi olabilir ve size en uygun hizmeti bulabilirsiniz. Bu test sayesinde önceden arıza veren aksamlar tespit edilir, aynı zamanda da güncel arızalar öğrenilebilir. Motor kısmı içinde gerekli kontroller yapılarak motorun gücü, tork değerleri gibi etkenler kontrol edilerek motor durumu ölçülüyor. Böylece araç ile ilgili durumu en kısa sürede öğrenmiş oluyorsunuz. Bunları uzman ve deneyimli personel kadrosu sayesinde güvenilir bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Tüm bu hizmetler uygun fiyatlarla avantajlı ve cazip hale geliyor. Bu işlemleri araç almak isteyenler, araç ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek açısından daha etkin olmaktadır.