Oto Ekspertiz Hizmetimizle Güvenli Araç Satın Alın

İkinci el araç alım ve satım işlemlerinin yaygın olarak tercih edildiği ülkemizde sıfır km araç satışları ile ikinci el araç satışları birbirlerini yakından takip eden oranlara sahiptir. Ancak ikinci el araç satın alırken; satın alınmak istenen aracın hasar seviyesi ve ilk sahibi tarafından bakımlı kullanılıp kullanılmadığı büyük önem taşır.

Oto Ekspertiz Hizmeti

İkinci el araçların satın alınmasında oto ekspertiz nedir sorusu sık karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır. Oto ekspertiz hizmeti; bir aracın motor aksamından yürüyen aksamına, elektronik sisteminden kaput ve gövde yapısına kadar her detayının incelendiği ve raporlandığı bir kontrol hizmetidir. Sivas’ta oto ekspertiz alanında lider olan svs computest firmamız her marka ve model araç için detaylı ekspertiz hizmeti sunarak ilgili aracın satın alma işlemi için ne derece uygun olduğu konusunda raporlama yapmaktadır.

Ekspertiz Raporu Detayları

Sunduğumuz Sivas oto ekspertiz hizmeti kapsamında hem ikinci el araç almak isteyen bireylere ve şirketlere hem de ikinci el oto ticareti yapan oto galerilere hizmet verilmektedir. Araçların detaylı incelenmesi için hazırladığımız oto ekspertiz raporlarında sırasıyla aşağıdaki hususlara yer verilmektedir:

* Aracın boya kalınlığı incelenmekte ve orjinal boyanın üzerine yapılan boya yerleri detaylı olarak gösterilmektedir.

* Aracın elektronik sistemleri incelenmekte ve abs, asr, motor beyni gibi aksamlarında herhangi bir müdahale olup olmadığı raporlanmaktadır.

* Aracın yürüyen aksamı incelenerek rot, rotil ve diğer yürüyen aksam unsurlarında meydana gelen yıpranma düzeyi tespit edilmektedir.

* Aracın gövde yapısı incelenerek herhangi bir kaza geçmişi olup olmadığı araştırılmaktadır. Bu durum özellikle takla atarak kaza yapan araçların tespiti için büyük önem taşır.

* Aracın motor ve şase numaralarından ilgili aracın pert ve kaza kayıtları kontrol edilmektedir. Özellikle pert olan ve tamir edilerek satılmaya çalışılan araçların tespitinde bu hizmetimiz araç alacak kişiler için yol gösterici nitelikte bir hizmettir.

Oto Ekspertiz Hizmetinin Önemi

Ne yazık ki araç satın almak isteyen pek çok müşteri; ekspertiz neden yapılır sorusu hakkında çok da bilinçli davranmamaktadır. Özellikle ekspertiz için ücret ödemek istemeyen ikinci el araç müşterileri zaman zaman sadece aracın dış görünümüne ve aracın sürüş durumuna bakarak ilgili aracı satın alıp almayacaklarına karar vermektedirler. Bu durum aracın hasarlı çıkması durumunda araç sahibini oldukça masrafa sokan bir süreci beraberinde getirmektedir.

Firmamız; uygun fiyatlı ekspertiz hizmetleri sunmaktadır. Araç alım işlemleri esnasında firmamızın uzman ekibine danışarak aldıracağınız bir ekspertiz raporu sizleri uzun vadede meydana gelebilecek zararlardan koruyacaktır.