Süspansiyon Testi

Süspansiyon Testi

Bilindiği üzere ülkemizde ikinci el araç alırken mutlaka uğradığımız bir yer olan ekspertiz işletmeleri bizlere en iyisini sunmak için faaliyetlerini sürdüren işletmelerdir. Bu işletmelerin en önemli özelliği, alınacak olan aracın baştan aşağıya tam anlamıyla bir incelemeye sokarak, aracın kusurlarını ortaya koymayı amaçlayan kuruluşlar olarak hizmet sunmaktadırlar.

Buradaki amaç satacak araç sahibinin araç üzerinde oynama yaparak bu durumu lehine çevirme isteği olup olmadığını ortaya koyarak satıcının şeffaf olmasını sağlamaktır. Eğer ekspertiz olmasaydı aracın kusurlarının görülebileceği bir platform bulmak zorlaşacaktı. Bunun önüne geçmek için svs oto ekspertiz sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacaktır.

Oto Ekspertiz Süspansiyon Test

Yaşadığınız bölgenin yol durumuna göre değişse de, yolun durumundan dolayı araçlar erken alt takım yemektedirler. Bu yüzden araç performansının ölçülmesinin ardından araç alt takımının durumu da oto ekspertiz tarafından ortaya konulması gereken bir başka faktör olarak göze çarpmaktadır. Süspansiyon test ile aracınızın alt takımının ülkemiz yol koşullarından daha zorlu koşullar taklit edilerek denenmesi sonucu ortaya çıkan verinin değerlendirilmesi ile süspansiyonların durumları hakkında çıkarımda bulunulabilmektedir.

Bu yapılan amortisör testi ile süspansiyonların değişim isteyip istemediği ortaya konularak hem satıcı hem de alıcı için önemli bir kriter olarak kabul edebiliriz. Sivas oto ekspertiz, sizlere en iyi hizmeti sunmak ve araç alımlarınızda tarafsız olarak hareket edip, aracı değerlendirebilmeleri için bu oto ekspertizin süspansiyon ile ilgili verilere ihtiyacı vardır.