Yanal Kayma

Yanal Kayma

Otomobilin direksiyon sapma mesafesi, rot balans ayarları, oto ekspertiz gibi kayıtları oto alım satımda özellikle bilinmesi ve araştırılması gereken konulardandır. Eğer otomobil alacaksanız bu konularda detaylı bir araştırma yapmanız alacağınız aracın ömrünü ve kalitesini belirlemede önemli bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Yanal Kayma
Yanal kayma otomobillerin 1 km’lik mesafede direksiyonunda ne kadar sapma meydana geldiğini öğrenmek için yapılan teste verilen isimdir. Otomobilin özel ölçüm platformlarının üzerinden geçirilerek yapılan bu ölçüm ile araç tekerleğinin 1 km mesafe boyunca düz yolda ne kadar sapma yaptığı hesaplanarak yanal kayması bulunur.

Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz kayıtları araçların yaptıkları kazaları ve aldıkları hasarı ortaya çıkartan kayıtlardır. Aracın kaza yapıp yapmadığı, yaptıysa hangi parçasında veya bölümünde hasar olduğu ve hasarın hangi büyüklükte olduğu gibi konularda oto ekspertiz ile bilgi alınmaktadır.

Sivas Oto Ekspertiz firması, satın almak istediğiniz ikinci el araçlarınızın ekspertiz raporlarını hazırlamada etkili ve kısa sürede sonuç alabilen bir firmadır. Satın almak istediğiniz aracı Sivas Oto Ekspertiz firmasına getirdikten sonra ihtiyacınız olan raporda öğrenebileceğiniz her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.
Sivas Oto Ekspertiz firması, aracınızı teslim ettikten sonra tüm ayrıntıları ile aracınızı incelemeye almaktadır. Ekspertiz için geliştirilen özel cihazlarla yapılan ekspertiz ölçümlerinde aracınızın boyasının orijinal olup olmadığı ve boyama yapılıp yapılmadığı gibi konularda da kesin bilgi alabilirsiniz. Ekspertiz raporu sayesinde almak istediğiniz araçlar hakkında daha doğru karar verebileceksiniz.